רשימת תפוצה במייל – זה עדיין עובד

האם אפשר עדיין לשווק בעזרת רשימת תפוצה?

מישהו בכלל עדיין קורא את הניוזלטרים האלה? האם היום יש עוד סיכוי להשיג לקוחות משלמים על ידי רשימת תפוצה? יש אלפי ניוזלטרים בעברית, אינספור באנגלית, האם בתוך כל ההצפה הזו זה עדיין יכול לעבוד? 

 

התשובה היא: כן. רשימת תפוצה במייל זה ערוץ שיווקי אפקטיבי. גם אם יהיו מאה מליון רשימות תפוצה. 

 

רשימות תפוצה זה לא גימיק שיווקי. זה לא טריק. זו שיטת תקשורת. שיטה שבה בני אדם חולקים מידע בינהם. יש כל מיני שיטות תקשורת, ולכל אחת יש את המקום שלה ואת החוזקות שלה. שיטות תקשורת כמו: דיבור, שיחת וידאו, שיחת ועידה, כנס, העלאת תמונות לרשת החברתית. 

 

כל עוד יש בני אדם – תהיה תקשורת ביניהם. וכל שיטות התקשורת לגיטמיות. 

 

רשימת תפוצה היא שיטת תקשורת מצויינת ואפקטיבית. נתעלם רגע מההצפה (מייד נחזור לזה) ונבחן את השיטה עצמה. מה הכוח של רשימת תפוצה? 

המאפיינים החזקים של שיווק במייל

אורך הטקסט – בין קצר מאוד לכמה מאות מילים. אידיאלי כדי להעביר רעיון אחד שלם בזמן סביר. 

 

אופן קבלת המסר – יחסית חזק. לרוב, אנשים פותחים את המייל כשיש להם רגע לקרוא בנחת. זה יתרון על פני רשתות חברתיות שפשוט גוללים בצורה מהירה ובקריאה מרפרפרת. 

איכות המסר – אנשים מצפים לקבל במייל מסרים יותר איכותיים מאשר במדיה אחרת. 

בלעדיות – במייל יש מסביב פחות פרסומות והסחות. 

קריאה לפעולה – במייל יש אפשרות לקישורים וככה ליצור אינטרקציה. 

הדדיות – למייל אפשר לענות בצורה נוחה. 

יחיד מול רבים – רשימת תפוצה המסר האחד מגיע לאלפי נמענים.

לסיכום, רשימות תפוצה זו דרך מצויינת להעביר מסרים איכותיים לקהל גדול, ולגרום לו להשתתף בשיחה או בפעולה. לא סתם זה הפך להיות כלי עבודה עיקרי של משווקים ועסקים. 

אבל מה עם ההצפה הבלתי נסבלת בדיוורים שיווקיים? 

הבעיה היא – ההצפה. האם לאנשים וללקוחות עוד יש סבלנות לקרוא את כל המיילים האלה. 

והתשובה היא – אין להם סבלנות לקרוא אינספור רשימות תפוצה. אבל בהחלט יש להם סבלנות לקרוא דברים שמעניינים אותם ונותנים להם ערך. ערך כמו: מידע, בידור, עדכונים, רגש, הזדהות, או מוטיבציה. 

כמו שיש דיבורים בלי סוף, אבל אני מקשיב רק לאנשים שמעניינים אותי. יש סדרות בלי סוף, אבל אני אצפה בסדרה שמעניינת אותי. ככה יש מיילים ורשימות תפוצה בלי סוף, ואני אבחר להשקיע ולקרוא את אלה שמעניינים אותי ונותנים לי ערך. 

אז השאלה היא לא: האם רשימות תפוצה זה עדיין משהו שעובד. ברור שכן!

השאלה הנכונה היא עדיין: איך את או אתה מצליחים ליצור תוכן מעניין לאורך זמן. איך אתם נותנים לתוכן כותרת שתפגע בול בקורא ותגרום לו להסתקרן ולפתוח. 

מכירים את הקהל שלכם טוב? ממש טוב? אתם יודעים מה מעניין אותו? יודעים איזה כותרת תסקרן אותו? יודעים איזה ערך אפשר לתת לו? אז רשימת תפוצה בהחלט תעבוד בשביל העסק שלכם. גם עוד 100 שנה, גם כשתהיה אפשרות לתקשר בינינו באמצעות צ׳יפ קורא מחשבות. היתרונות שבטקסט קולע ומעניין ומניע לפעולה לא הולכים לשום מקום. האפקטיביות של כותרת מרגשת תישאר איתנו כל עוד יש בני אדם.

אהבתם? תשתפו

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

יש לכם מה להגיד? כתבו לנו נשמח לשמוע!